1984. november 12.: Aktivisták rongálnak meg egy atomfegyver-tároló silót

Áprilisban könyv formájában is megjelenik A munkásosztály története, Piróth Attila fordításában, a Théâtre le Levain (Kovász Színház) és a Mérce közös kiadásában.

Támogasd a MOT-ot a könyv előrendelésével!

Könyvbemutató április 23-án a Gólyában.

Ezen a napon, 1984. november 12-én a nukleáris fegyverek ellen tiltakozó aktivisták csoportja légkalapáccsal behatolt egy rakétatároló silóba, és megrongálta a silót. Négyüket – köztük a tizenegy gyermekes Helen Woodsont – letartóztatták, és rendkívül szigorú börtönbüntetésre ítélték. Woodson végül huszonhét évet ült.

A  munkásosztály története

„A kis tettek milliónyi emberrel beszorozva átalakíthatják a világot” (Howard Zinn)

A történelmet nem a királyok, politikusok alakítják, hanem mi: egyszerű emberek milliárdjai. A munkásosztály története – a Working Class History magyar oldala – évfordulós rövidhírek formájában mutatja be a történelmet alulnézetben, az elnyomás elleni küzdelem megannyi epizódját. Itt olvashatsz többet a projektről.

Az anyagot a Théâtre le Levain (Kovász Színház) és a Mérce együttműködésében, Piróth Attila fordításában, Klopfer Judit szerkesztésében adjuk közre a MOT weboldalán, Facebook-oldalán és Instagram-oldalán.

Egyoldalas pdf fájljaink könyvtárunkból letölthetők, és közösségi terek, oktatási intézmények faliújságjára kitehetők.

 

Forrás:
Philip Berrigan és Elizabeth McAlister, The Time’s Discipline: The Beatitudes and Nuclear Resistance (Eugene, OR: Wipf & Stock Publishers, 2010 [1989]), 256; „Letters from Prison”, Peace, 1985. december, 5.

Kiemelt kép: Helen Woodson (Rendelkezésünkre bocsátotta a Working Class History)