Jugoszlávia 1941. június 22.: Megalakul a Sziszeki Népfelszabadító Partizánosztag A Jugoszlávia náci megszállása ellen harcoló osztag megalakulásának emlékére ma Horvátországban június 22-e munkaszüneti nap, az „Antifasiszta Harc Napja”. A munkásosztály története ma 8:00