Támogasd a MOT-ot a könyv előrendelésével!
Könyvbemutató április 23-án a Gólyában.
Ezen a napon, 1975. szeptember 28-án a fekete felszabadítási mozgalom három fekete aktivistája fegyveres rablást hajtott végre a londoni Spaghetti House étteremlánc knightsbridge-i éttermében szombat éjszaka, remélve, hogy meg tudják szerezni a heti bevételt. Az akció nem sikerült, és a rendőrség kiérkezett, mire a rablók – akik a Fekete Felszabadító Hadsereg (Black Liberation Army) tagjainak mondták magukat – túszul ejtették a személyzet tagjait, és követelték, hogy a hatóságok biztosítsák számukra az ország szabad elhagyását. Ötnapos ostrom után, amelyben több száz rendőr vett részt, a túszejtők megadták magukat.
A munkásosztály története
„A kis tettek milliónyi emberrel beszorozva átalakíthatják a világot” (Howard Zinn)
A történelmet nem a királyok, politikusok alakítják, hanem mi: egyszerű emberek milliárdjai. A munkásosztály története – a Working Class History magyar oldala – évfordulós rövidhírek formájában mutatja be a történelmet alulnézetben, az elnyomás elleni küzdelem megannyi epizódját. Itt olvashatsz többet a projektről.
Az anyagot a Théâtre le Levain (Kovász Színház) és a Mérce együttműködésében, Piróth Attila fordításában, Klopfer Judit szerkesztésében adjuk közre a MOT weboldalán, Facebook-oldalán és Instagram-oldalán.
Források:
Jenny Bourne, „The 1975 Spaghetti House Siege: Making Rhetoric Real”, Race & Class 53, no. 2 (2011. október): 113, http://libcom.org/history/1975-spaghetti-house-siege-making-rhetoric-real-jenny-bourne;
„1975: London’s Spaghetti House Siege Ends”, BBC Home.