Támogasd a MOT-ot a könyv előrendelésével!
Könyvbemutató április 23-án a Gólyában.
Ezen a napon, 1890. december 29-én Dél-Dakota államban, a Wounded Knee patak közelében az USA hadserege 7. lovasezredének katonái több mint kétszáz lakota férfit, nőt és gyereket mészároltak le – akik közül sokan fegyvertelenek voltak és menekülni próbáltak –, és saját katonatársaik közül is többet megöltek. E „bátor” tettükért mintegy húsz katonát tüntettek ki a Becsület érdeméremmel.
A munkásosztály története
„A kis tettek milliónyi emberrel beszorozva átalakíthatják a világot” (Howard Zinn)
A történelmet nem a királyok, politikusok alakítják, hanem mi: egyszerű emberek milliárdjai. A munkásosztály története – a Working Class History magyar oldala – évfordulós rövidhírek formájában mutatja be a történelmet alulnézetben, az elnyomás elleni küzdelem megannyi epizódját. Itt olvashatsz többet a projektről.
Az anyagot a Théâtre le Levain (Kovász Színház) és a Mérce együttműködésében, Piróth Attila fordításában, Klopfer Judit szerkesztésében adjuk közre a MOT weboldalán, Facebook-oldalán és Instagram-oldalán.
Források:
Dee Brown, Bury My Heart at Wounded Knee: An Indian History of the American West (New York Holt, Rinehart & Winston, 1970), 439–48;
Myles Hudson, „Wounded Knee Massacre”, Encyclopaedia Britannica.