Támogasd a MOT-ot a könyv előrendelésével!
Könyvbemutató április 23-án a Gólyában.
Ezen a napon, 1920. január 2-án kezdődött meg a második Palmer-razziasorozat. A razziák során az Egyesült Államok Igazságügyminisztériuma külföldön született radikális munkásokat és baloldaliakat, mindenekelőtt anarchistákat igyekezett letartóztatni, majd kitoloncolni. Három–tízezer embert – zömében egyesült államokbeli állampolgárokat – tartóztattak le és tartottak fogva tárgyalás nélkül. A letartóztatottak többségét vádemelés nélkül szabadon engedték, de több mint ötszáz külföldi állampolgárt végül kitoloncoltak.
A munkásosztály története
„A kis tettek milliónyi emberrel beszorozva átalakíthatják a világot” (Howard Zinn)
A történelmet nem a királyok, politikusok alakítják, hanem mi: egyszerű emberek milliárdjai. A munkásosztály története – a Working Class History magyar oldala – évfordulós rövidhírek formájában mutatja be a történelmet alulnézetben, az elnyomás elleni küzdelem megannyi epizódját. Itt olvashatsz többet a projektről.
Az anyagot a Théâtre le Levain (Kovász Színház) és a Mérce együttműködésében, Piróth Attila fordításában, Klopfer Judit szerkesztésében adjuk közre a MOT weboldalán, Facebook-oldalán és Instagram-oldalán.
Források:
Gregory Dehler, „Palmer Raids”, Encyclopaedia Britannica;
Aleksandr Vladimirovich Avakov, Plato’s Dreams Realized: Surveillance and Citizen Rights from KGB to FBI (New York: Algora, 2006), 36.